Magyar győzelem a 39. Wizz Air Budapest Félmaratonon: Sarka Kata elsöprő teljesítményt nyújtott

Szemerei Levente élete legjobb idejével nyerte a férfiak versenyét és lett magyar bajnok, a nőknél Szabó Nóra vitte el az aranyérmet. Idén 13.500 nevezővel, köztük több mint 3 ezer külföldi futóval zajlott Magyarország legnépszerűbb őszi félmaratonja, a 39. Wizz Air Budapest Félmaraton.

A Wizz Air Budapest Félmaratonon 7 ezer futó vett részt, köztük több híresség, mint Kovács Kokó István, Gelencsér Tímea és Széphalmi Juliska. A versenyen 95 országból több mint 3200 külföldi nevezett, melyen 18 ezer liter vizet és 3000 liter izotóniás sportitalt osztottak a résztvevőknek. Budapest a futófővárossá nőtte ki magát, és a sport népszerűségét bizonyítja, hogy több mint tízezren felkészültek és teljesítették a versenyt a forró nyári időben. Az eseményen Szemerei Levente és Szabó Nóra ért el kiemelkedő eredményeket. A futóeseményeken kívül más távokon is részt vettek sportolók, például Sarka Kata is teljesítette a Szimpatika 10 kilométeres futamot.