A házilag készült jelmezek varázslatos világa: Retro farsang fényképekben

A nyolcvanas évek mesesztárjai, Süsü a sárkány, Doktor Bubó, Frédi és Béni, továbbá királylányok, lovagok, manók, bohócok és sok fantáziafigura vonult be minden év februárjának egyik pénteki délutánján a tornaterembe, zeneszóra. Az asztal előtt a szülői munkaközösség tagjaiból és a tanári karból verbuvált zsűri mustrálta a karneváli kicsiny figurákat.

Az általános iskolai farsangi klubdélután fontos esemény volt a gyerekek számára, ahol a jelmezverseny keretében a gyerekeknek saját készítésű jelmezekben kellett részt venni.
Az extravagáns jelmezek és presztízskérdések mellett a zsűri inkább az ötletes, kevésbé tökéletes kivitelezésű jelmezeket díjazta.
Tátrai Zsuzsa néprajzkutató szerint a házi készítésű jelmezek voltak a legnépszerűbbek, és a jelmezkölcsönzők nem biztosítottak nagy esélyt a versenyben.
Az egykori népszerű jelmezek az űrhajózás és a vadnyugati westernhősökre utaló jelmezek voltak, amelyek az űrverseny és a televízióban sugárzott indiános filmek hatására váltak divatossá.
A tombolának is fontos szerepe volt a klubdélutánon, ahol a fődíjakat nem feltétlenül a legjobb tanulók nyerték, ezáltal hangsúlyozva a szerencse és igazságosság fontosságát az életben.

Tovább a cikkhez