A mesterséges intelligencia paradoxona: növeli a munkaterhelést az alkalmazottak számára

A mesterséges intelligencia paradoxona: növeli a munkaterhelést az alkalmazottak számára

A vállalatok világszerte azon dolgoznak, hogy beépítsék mindennapi működésükbe a mesterséges intelligenciát, nehogy lemaradjanak. Most azonban letesztelték, hogy az ember vagy az MI végez-e jobban el egy nem túl bonyolult feladatot, az eredmények pedig egyértelműek.

Az Amazon és az ausztrál vállalati szabályozó hatóság, az Értékpapír- és Befektetési Bizottság (ASIC) egy tesztet futtatott le az év elején, melynek eredményeit egy különbizottsági ülésen osztották meg. A teszt során a Meta generatív AI-modelljét, a nyílt forráskódú Llama2-70B-t és a szabályozó szerv 10 munkatársát is bevonásra került. Az eredmények szerint az emberi összefoglalók minden tekintetben felülmúlták a mesterséges intelligenciával készített összefoglalókat. Az MI a legnehezebben az ASIC-re való hivatkozások megtalálásában teljesített, valamint az ellenőrzéshez vissza kellett térni a forrásanyaghoz.
Az értékelők egyetértettek abban, hogy a mesterséges intelligencia által létrehozott anyagot ellenőrizni kell, mivel potenciálisan több munkát okozhatnak, ha jelen formában használják.

Tovább a cikkhez