A kép forrása: Blikk
A mai világban talán már nincs is olyan ember, aki így vagy úgy ne találkozott volna adathalász üzenettel, akár egy SMS, egy e-mail vagy chatüzenet formájában. De honnan lehet felismerni, ha a csalók próbálkoznak nálunk? És ha már megtörtént a baj, mi az, amit mindenképpen meg kell tennünk?
Az adathalász üzenetek felismerése és kivédése ma már kiemelten fontos feladat. A CIB Bank és az ORFK Bűnmegelőzési Osztálya összefogásában készült videósorozatban bemutatják, hogyan érte el Barta Sylvia, a sikeres televíziós időjós, hogy pénzét ellopják. Fontos az ilyen esetekben a rendőrség felé fordulás, mivel a feljelentés segíthet megakadályozni további bűncselekményeket. Az adathalász üzenetek felismerésére és kivédésére fontos tanácsokat adnak az érintetteknek.
Az adathalász üzenetek felismerésének fontos pontja, hogy figyeljünk a sürgető hangnemű üzenetekre, és az eredetiségükön is elgondolkodjunk.
Fontos figyelembe venni, hogy az olyan adatok, mint a bankkártyaadatok és hitelesítő adatok, nem szükségesek az úton lévő csomag érkezéséhez, és ha ilyen adatokat kérnek, gyanakodnunk kell.
Az online térben való biztonságos tájékozódás ma már legalább annyira fontos, mint az offline biztonság.
A Blikk és a CIB Bank közös videósorozata segít megelőzni az internetes csalások áldozatává válást a szakértők tanácsai és az áldozatok történeteinek bemutatásával.