Az “Állkapcsolatok és érdekellentétek: Vona Gábor és Magyar Péter közötti konfliktus a politikai táj megváltozásáról” cím hatásos lehet az esemény jelentőségének és kiemelkedőbb vonásainak kiemelésére.

Az "Állkapcsolatok és érdekellentétek: Vona Gábor és Magyar Péter közötti konfliktus a politikai táj megváltozásáról" cím hatásos lehet az esemény jelentőségének és kiemelkedőbb vonásainak kiemelésére.

A június 9-én tartott uniós és önkormányzati választáson Magyar Péter átrendezte a politikai erőviszonyokat. A Második Reformkor elnöke, Vona Gábor szerint Magyar Péter megjelenésével annyi változott, hogy a kétoldalú képlet egy törzsi háromszöggé nőtt. Bár elsősorban Magyart és a TISZA Pártot okolja a csúfos választási szereplésért, de házon belül is levonják a megfelelő tanulságokat.

A TISZA Párt jelentős előretörése miatt nem csupán a DK és a Momentum zsugorodott össze, de az 1 százalék alatt teljesítő formációk is tartósan a küszöb alatt maradhatnak. A Jobbiknál Gyöngyösi Márton elnök kezdeményezte a tisztújítást, amit június 29-én tartanak. A Márki-Zay Péter-féle Mindenki Magyarországa Néppárt (MMNP) tovább szeretne építkezni “olyan rutinos, tisztességes és sokat tapasztalt személyekkel”, mint Szalma Botond, a KDNP egykori budapesti elnöke. Vona Gábor Vona Gáborék a választási bukás ellenére tovább dolgoznak, és stabil és tudatos csapatot építenek. Az MMNP felelősségre vonja Márki-Zay Pétert, míg Vona Gábor szerint az alul teljesítésben nagy szerepet játszott Magyar Péter és a TISZA Párt. A Jobbik önkritikusan saját magában keresi a hibát, és az emberközeliségre helyezi a hangsúlyt. Az MMNP az ismertségüket növelné, míg a Második Reformkor a szervezeti és kommunikációs szintlépésre összpontosítana.

Tovább a cikkhez