A kép forrása: Bors
Az éjféli mise sok család számára kihagyhatatlan része az ünneplésnek. De vajon miért megyünk éjjel a templomba?
December 24-én éjjel milliók indulnak útnak, hogy részesei lehessenek a kereszténység egyik legnagyobb ünnepének. A betlehem állítást például senkinek nem kell bemutatni, hiszen az is ismeri a háromkirályok és a pásztorok történetét, aki nem vallja magát kereszténynek. Magyarországon különösen fontos szerepe van ennek, hiszen a betlehemezés a legismertebb és legelterjedtebb karácsonyi népszokások közé tartozik.
A betlehem állítást például senkinek nem kell bemutatni, hiszen az is ismeri a háromkirályok és a pásztorok történetét, aki nem vallja magát kereszténynek. Magyarországon különösen fontos szerepe van ennek, hiszen a betlehemezés a legismertebb és legelterjedtebb karácsonyi népszokások közé tartozik.
Az írásos bizonyítékok alapján már ekkoriban is előfordult, hogy szerepjáték keretében eljátszották a Szent Család történetét, méghozzá egy-egy iskolai előadás keretében.
Amikor éjfélt üt az óra, hivatalosan is megkezdődik a karácsony nyolcada. Az egyházi évben a legnagyobb ünnepeknek ugyanis nyolcada van, azaz nyolc napon át tart az ünneplés.