Az elszántság példája – Egy magyar teniszezőnő ritka tumorral küzd

Gyilkos kór támadta meg Tathiana Garbint. A budapesti tenisztornán is győztes egykori teniszezőnő Bacsinszky Tímea oldalán ért el nagy sikereket.

Tathiana Garbin, az olasz exklasszis teniszező, a Billie Jean King Kupa vasárnapi döntője után nyilvánosságra hozta súlyos betegségét. A 46 éves Garbin októberben ritka daganat miatt megoperálást kapott, és optimista a felépülésével kapcsolatban. A betegség nyilvánosságra hozásával a rák veszélyeire és a szűrés fontosságára hívja fel a figyelmet, valamint arra ösztönzi az embereket, hogy eltökélten küzdjenek az élet nehézségeivel. Pályafutása során 2007-ben 22. volt a női világranglistán, egyesben 2000-ben Budapesten nyert WTA-tornát, párosban pedig 11 nagy viadalt nyert meg, köztük háromat a magyar származású svájci Bacsinszky Tímea partnereként.