Visszatérés a csúcsra: Az alkoholizmusból felépült olimpiai bajnok inspiráló története

Az elmúlt két olimpián az ebben a számban aranyérmet szerző Adam Peaty ezúttal a második helyen futott be.

Az 100 méteres mellúszás döntője az idei olimpián rendkívül szoros befutót hozott. Az olasz Nicolò Martinenghi 59:03-as idővel nyerte meg a versenyt. A második helyen Nic Fink és Adam Peaty holtversenyben végeztek 59:05-ös idővel. Adam Peaty, aki korábban már kétszer nyerte meg ezt a versenyszámot, ezúttal az ezüstéremmel is elégedett volt, mivel mentális problémákkal küzdött, amelyekről korábban szerelme, Eirianedd Munro beszélt. Peaty 2023-ban bejelentette, hogy egy időre felhagy a profi úszással a mentális problémái miatt, de végül felkészült az idei olimpiára, amely nem volt zökkenőmentes, mivel lábtörésen is átesett. Az úszó érzelmesen reagált a versenyen elért eredményére, és arról beszélt, hogy hosszú és nehéz volt az útja a győzelemig. A nyolcszoros világbajnok jelenleg Gordon Ramsay lányával, Hollyval alkot egy párt.