Az utolsó határt is átlépte: A mesterséges intelligencia forradalma

Az utolsó határt is átlépte: A mesterséges intelligencia forradalma

Olyat csinált a mesterséges intelligencia, amire eddig csak emberek voltak képesek – ez határkő lehet a gépi tanulás történetében.

Alan Turing, a híres brit matematikus és számítógéptudós 1950-ben javasolt egy próbát annak meghatározására, hogy egy gép képes-e emberi szintű intelligenciát mutatni. A Turing-tesztként elhíresült kísérlet lényege, hogy egy ember írásban beszélget egy másik emberrel és egy géppel, de nem tudja, melyik melyik. Az emberi és gépi intelligencia közötti határ elmosódásáról vitatkoznak napjainkban, miközben a mesterséges intelligencia egyre jobban utánozza az emberi gondolkodást

Számos olyan mesterséges intelligencia (MI) van, amely képes tanulni, döntéseket hozni, és egyre jobban utánozni az emberi gondolkodást és viselkedést. Az önvezető autók, a személyi asszisztensek és az egyre fejlettebb mesterséges intelligencia-alkalmazások mind azt mutatják, hogy a gépek már benne járnak abban a világban, amelyet azelőtt csak a könyvekből vagy a mozivásznon ismertünk. Az emberek több mint fele sikeresen hitette el, hogy ő is közülük való a San Diego-i Egyetem kutatóinak kísérlete során.

Tovább a cikkhez