Konkoly Zsófia aranyat nyert a paralimpián – Olimpiai bajnoki cím a 400 méteres gyorsúszásban

Konkoly Zsófia aranyat nyert a paralimpián - Olimpiai bajnoki cím a 400 méteres gyorsúszásban

Konkoly Zsófia megszerezte az első magyar aranyérmet a párizsi paralimpián.

Konkoly Zsófia nyerte meg az idei paralimpia 400 méteres gyorsúszását az S9-es kategóriában, legyőzve az ausztrál címvédőt, Lakeisha Pattersont. Ez az ötödik paralimpiai érme, amely magában foglal két aranyat, két ezüstöt és egy bronzérmet is. A 22 éves magyar úszó a döntőben fokozatosan felzárkózott, és végül 4:39.78-as idővel győzött. A sportoló további versenyeken is érdekelt lesz, beleértve a 100 méteres hátúszást, 100 méteres pillangót és 200 méteres vegyest. Az idei paralimpiai játékokon először készült dal a magyar paralimpikonoknak, amely megható üzenetet hordoz.