Milák Kristóf lenyűgöző rekordot döntve tért vissza – Nincs ok az aggodalomra

Parádés eredménnyel villant Milák Kristóf Barcelonában.

Milák Kristóf az 50 méter pillangón aranyérmet nyert a Mare Nostrum nemzetközi úszóverseny-sorozat második, barcelonai állomásán. A 24 éves magyar úszó az áprilisi országos bajnokságon egy év szünet után versenyzett újra, a 2022-es római Európa-bajnokság óta pedig szerdán először ugrott medencébe nemzetközi viadalon. Milák 50.95 másodperces idővel diadalmaskodott, ezzel saját 2021-es versenyrekordját állította be, az országos bajnokságon elért teljesítményéből pedig öt századot faragott. Az úszó a 50 méter gyors döntőjében negyedik lett, ahol a Duna Arénában olimpiai szintet érő 21.89-es egyéni csúccsal nyert. Milák egy századdal maradt le az ezüstéremtől, amelyet holtversenyben az olasz Alessandro Miressi és a holland Kenzo Simons szerezett. A számot a 33 éves francia Florent Manaudou nyerte, pontosan Milák áprilisi idejével.